Podprahové reklamy

25. dubna 2013 v 20:15 | Terela |  Zajímavosti
Vážení pozemšťané dovolte, abych se zastavila nad tématem podprahových reklam. Nejdříve vám ale chci napsat to, že jsem zvládla příjímačky na vesmírné gymnázium, dokonce jsem byla 3. z 57mi, takže jsem nad míru spokojena.

Každopádně zpět k tématu. Ať už se v televizi koukáte na cokoliv, pozorujete vlastně 24 obrázků za sekundu, naše oko to ale vnímá jako jeden souvisle se pohybující obraz. Avšak jinak to vnímá náš mozek, takže pokud jeden z těch 24 snímků nahradíte jiným, s nějakým sdělením, váš zrak to téměř nepostřehne, ale vaše podvědomí si text uloží někam do paměti. Tak takový Pat a Mat vám například doporučili fandit Spartě.


Někdy jsou ale podprahové reklamy umístěny i na obyčejných plakátech, obrázcích. Mezi věci, které lidé vnímají nejvíce jsou jakékoliv erotické a sexuální podměty, jež náš mozek vnímá velice pozitivně. Ať už si to připouštíte nebo ne, jste prostě úchyláci, vaše myšlení prahne po takových věcech, čehož ale masivně využívají společnosti pro svou propagaci. Zejména však Coca-Cola, ikdyž, a to byste asi neřekli, podprahové reklamy velmi často používala a stále používá i společnost Walt Disney!
Vlastně celkově Disneyho pohádky nemají blahou pověst, v oknech se uprostřed pohádek objevují ženy bez ošacení a samozřejmě nápis SEX.
Říkáte si, že se to prostě stane, a že nad tím třeba nikdo, kdo pohádky vyráběl, takto nepřemýšlel. Ale že by se taková náhoda stala tolikrát? To už se zdá nepravděpodobné. Buďto má WD špatné úmysly, nebo opravdovou smůlu.
Ale nepovídejme si jen o WD, spoustu podprahových sdělení obsahuje i hudba, nejděsivější je asi písnička ,, Stairway to heaven" od Led Zeppelin. Pokud si přehrajete určitou část pozadu, místo původního textu slyšíte song, oslavující satana
Podprahové signály jsou zkrátka všude, nedá se před nimi bránit, musíme tedy doufat, že kouzlo podprahových reklam nikdo výrazně nepoužije proti vám lidem pozemským.

Ozón s vámi, Vaše Terela
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jáá jáá | 28. dubna 2013 v 16:39 | Reagovat

To s tím Stairway to heaven je prý blbost a prý to popřeli i sami Led Zeppelin. Že to je jen náhoda. A taky jak by to mohlo působit podprahově, když si písničky pozadu nikdo nepouští? Jinak jsou to zajímavé věci.

2 Marta Holá Marta Holá | 1. října 2013 v 8:54 | Reagovat

[1]: Na to, aby podvedomie zachytilo správu, si netreba pieseň púšťať naopak. V tom spočíva podprahové vnímanie. Vedomie nerozumie, podvedomie áno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama