500 míst, kde stojí za to být... (I.)

21. května 2013 v 19:28 | Terela |  500 míst, kde stojí za to být...
Pozemšťané, žijete na Zemi a už chcete cestovat do vesmíru? Vždyť jste ani nebyli na těch nejkrásnějších místech vaší planety a už chcete dál. Někteří z vás ani pořádně neznají pořádně českou zemi a chtěli by na Mars. Ale vždyť u vás je tak krásně! Pojud potřebujete důkaz, nemám pro vás jen jeden, ale hned 500 důkazů s tím, že si i já sama vždy označím místa, na kterých už jsem byla. Schválně jestli se tento rok podívám alespoň na 50 míst z mého seznamu.

1.Aral Sea
Číslem jedna na mém seznamu je rozhodně Aralské jezero. Vlastně si tam přeji jet už od minulého roku, když jsem zjistila, že něco takového na Zemi existuje. Pokud nevíte, o co se jedná TADY je můj článek

2. Pripjať
Pripjať, město duchů. u města, jež bylo snem totiž pomalu, ale jistě, tikala bomba. Lidé si zahrávají s jadernou anergií, aniž by si uvědomovali, že ji stále nemáme zkrocenou. Spousta fatálních chyb a neovladatelnost této energie zapříčinila největší jadernou katastrofu (pokud nepočítáme Hiroshimu a Nagasaki). Výbuch jaderné elektrárny Černobyl navždy změnil dějiny lidstva. Smutnou památkou na tuto tragédii ale je především město Pripjať. Není to nejkrásnější místo na zemi, ani jakékoliv jinak pozitivní místo, jen mě to tam prostě táhne, někdy člověk potřebuje vidět, aby opravdu pochopil..
3. Millennium Dome
Obrovský kopulovitý dóm, oslava nového tisíciletí. Millennium Dome je něco, co bych si přála vidět neskutečně, je rozdělen na několik částí expozic. Pokud je někdo v Londýně, rozhodně by tam měl zavítat, takže pokud se někdy do Londýna podívám, musím navštívit Millennium Dome na Greenwitchy.
4. Český Krumlov
Ale nebuďme pouze ve světě, u vás v ČR je také krásně. Vlastně přímo nádherně, navíc je u vás spousty památek, které by měl vidět každý Čech. První takovou památkou je město Český Krumlov. Atmosféru celého města totiž dotváří protékající Vltava, která se vine kolem města jako had. Pokud třeba chcete jet na vodu, neváhejte a jeďte na Vltavu, přičemž se stavte v Krumlově ;)
5. Three Gorges
Three Gorges, neboli Tři soutěsky, je megalomanský projekt. Nachází se zde největší elektrárna na světě (!), vybudování této obří hráze vyšlo na 25 miliard dolarů. Kvůli přehradě se stěhovalo 1,3 milionu lidí. Kvůli propadům půdy se však museli odstěhovat další 4 miliony lidí! Výkon této elektrárny je srovnatelný s 9ti Temelíny. Vlastně už jen proto, jak ohromný výtvor člověka to je, stojí za to vidět to na vlastní oči.
6. Machu Picchu
Machu Picchu snad ani není potřeba představovat. Jedna se o jedinečný pohled do minulosti, pohled na život naprosto odlišné kultury. Perla Jižní Ameriky, takové místo stojí za to navštívit.
7. Osvětim
Další místo, který by měl každý vidět je Osvětim- Březinka. Já vím, není to optimistické místo, to ale neznamená, že je tabu. Každý by měl vidět to, co se dělo, aby si uvědomil, jak si žije dnes. Jistě, nedá se to srovnávat, ale v ohledu k historii lidstva, to zase taková doba od druhé světové války není.
8. Guoliang
Tento tunel vypadá prostě zvláštně, kouzlo přírody spojené s 6ti lety dřiny, při vytésávání tunelu. To je Guoliang. Není to nic pro slabé povahy, silnice která jím vede, je totiž nebezpečně blízko vytesaným "oknům" , která jsou kolikrát větší než auto. Takový pád by tedy nebyl tím, co byste si přáli. Každopádně je toto místo jedinečné, má svou osobnost, a já doufám, že ho někdy spatřím na vlastní oči.
9. Další krásou Česka je rozhodně Lednicko-Valtický areál. Byla jsem na spoustě hradů a zámků, ale tady bohužel ne. O to víc se tam toužím podívat, je to taková mekka pro milovníky historických památek. Pokud tedy nevíte, kam o víkendu a bydlíte od Lednice kousek, jeďte tam prosím za mě, jelikož já se tam asi jen tak nepodívám :D
10. Elvas
Elvas je městečko zapsané na seznam UNESCO (2012) , díky svému vzhledu. Městečko je opevněno pravidelnými hvězdicovými hradbami, jež vznikali od roku 1498 do roku 1622 a výška opevnění činí 40 metrů.

Tím dnešní seznam ukončuji a doufám, že se vám alespoň nějaké místo zalíbilo, v anketě můžete hlasovat, kam byste se chtěli podívat nejvíce ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama