500 míst, kde stojí za to být... (II.)

26. května 2013 v 13:20 | Terela |  500 míst, kde stojí za to být...

Opět přináším 10 míst, které byste měli alespoň jednou za život vidět.

11.Centralia
Jedno z nejznámějších měst duchů. Najdete ho v USA, přesněji v Pensylvánii. Město žilo těžkou uhlí, v roce 1962 ale podzemní ložiška zachvázil požár a doposud se ho nepodařilo uhasit. Podle odhadů prý bude pod městem hořet ještě 250 let! Obyvatelé byli přesunuti jinam, když začali ze země utíkat jedovaté splodiny. Centralia se tedy stala městem duchů, jež ještě desítky let nikdo obývat nebude.

12. Eiffelova věž
Již klasikou a velmi oblíbeným místem se stala Eiffelova věž. Ve své době byla nejvyšší stavbou na světě, o toto prvenství už samozřejmě přišla, ale i tak je to turisty velmi vyhledávaná stavba. Eiffelovka byla postavena u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce a stala se dominantou Paříže
13. Grand Canyon
Grand Canyon je největší a nejznámější kanon světa, vytvořila ho řeka Colorado, jež ho modelovala miliony let. Canyon každoročně navštíví okol 5 milionu lidí. Jen pro zajímavost, od 70. let 19. století zde zahynulo minimálně 600 lidí!
14. Town Petra
Toto skalní město v Jordánsku právem patří mezi nové divy světa. Celý komplex je vytesaný do skály (proto jméno Petra), včetně kostelu, chrámu, domů, divadla a dalších staveb. Velkého znovuobjevení se městu dostalo až v 19. století.
15. Fuji
Symbol Japonska, země vycházejícího slunce. Sopka Fuji je zároveň nejvyšší horou Japonska, přičemž je to stále aktivní sopka s velmi malou pravděpodobností výbuchu. Fuji je posvátnou pro řadu náboženství dokonce existuje i náboženství speciálně zasvěčené této sopce.
16. Sint Marteen
Místo, jako samo o sobě ani není tak zajímavé, avšak důvod, proč sem jet je velice originální. St. Marteen má totiž jedno z nejnebezpečnějších letišť světa. Letadla přistávají těsně nad pláží Maho Beach, což láká spousty turistů a fotografů. Sem tam se stane, že se někdo dostane do vzdušného víru a vyhodí ho to z pláže do moře. S tím ale turisté musí počítat...
17. Marina Bay Sands
Jestliže máte rádi výšky a rádi byste si zaplavali "v oblacích", kupte si letenky do Singapouru a navštivte komplex Marina Bay Sands. Pokud nemáte pro strach uděláno, rozhodně se nekoukejte přes okraj bazénu dolů, přecijenom to není pohled pro každého.
18. Opera v Sydney
Symbolem Austrálie je rozhodně tato unikátní stavba opery. Pokud vás zajímá, jak se stavitelé poprali s tím, aby se jim celá budovy nezhroutila, rozhodně se podívejte na technické souvislosti s Richardem Hammondem, kde je vše do detailu vysvětleno (UKÁZKA)
19. Pont Saint Esprit
PSE vypadá jako každé jiné město, avšak to, co se zde stalo roku 1951, na to nikdo nezapomene. Místní obyvatelé se z neznámých důvodů dostali do neurčitého stavu šílenství, zdálo se jim že se smršťují a rozpadají zároveň, pokoušejí se o sebevraždy. To, co se ten den stalo nikdo nedokázal vysvětlit, údajně se prý obyvatelé otrávili bělidlem na mouku z mítního chlebu. Co ale stál oza tímto děsivým dnem doopravdy nedokáže nikdo s přesností určit.
20. Prachovské skály
Abych dnes nepsala jen o širokém světě, zastavím se nakonec v Česku. Tentokrát jsem zvolila Prachovské skály v Českém ráji. Vyřádí se zde nejenom rodiny s dětmi, ale místo je ideální i pro horolezce. Při procházce si můžete zazpívat Prachovské skály od Ivana Mládka a užít si den v krásném prostředí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama