Hodiny dotikávají

11. května 2013 v 15:06 | Terela
Země, modrá planeta znamenající symbol života. Oceány se bouří dunícimi vlnami, moře oblizují břehy země a řeky, potoky, říčky vesele poskakují údolími. Pevnina trpělivě přečkává nástrahy, ale né všudypřítomné vody, nýbrž nás, lidí. Voda je monstrum, které nám může ublížit, ale né naší planetě, té můžeme ublížit jen a jen my.

Začalo to vývojem prvních mikrobů, pokračovalo to jednuduššími živočichy, poté přišli dinosauři, meteorit, a pak se začali spouštět hodiny té největší katastrofy, co mohla tuto zemi postihnout, přicházeli první formy života podobné lidem. Ti se nejdříve naučili uživit pomocí sběru kořínků, pak se z nich stávali uskupení, tlupy, naučili se lovit zvířata, vyvíjeli se lidé i první obchody, lidé měnili maso za bylinky. První větší civilizace přicházejí se vznikem Mezopotámské říše a se starověkým Egyptem. Začíná se objevovat první nadřazenost jiných lidí nad druhými. Dříve to byl vůdce tlupy, poté to byl vládce říše. S příchodem Chamurapiho se začal rýsovat první zákoník.
pyramid animation


Později přišli do Říma bratři Romulus a Rémus, vznikl starověký Řím a kousek na východ vzkvétalo starověké Řecko. Lidé začali mít mnohem větší a větší potřebu bojovat a získávat nová území. Krev tekla proudem a válečníci hrdě bojovali za svou vlast.
Následuje nám už bližší doba, doba kdy přišli na Velkou Moravu Cyril a Metoděj, poté praotec Čech vystoupal na horu Říp, následovala vláda Přemyslovců a tak dále.
Největším problémem a úspěchem lidstva zároveň byl rok 1492, kdy Kryštof Kolumbus objevil Ameriku. Na jednu strano to bylo něco, co změnilo dějiny lidstva, na druhou stranu byl narušen život lidí co zde žili, jelikož jejich pouto k přírodě nebylo pochopeno. Ano mluvím o indiánech, o etniku, které tvořilo tu pravou Ameriku. Svůj boj ale nevyhráli a teprve po X letech si lidé uvědomili, o co jsme přišli. Dalším problémem Ameriky je její dnešní podoba. Nikde se netajím se svým kritickým názorem na USA, tudýž na největší průšvih naší planety celkově.

Většina obyvatel, co zde žije, mi nahání hrůzu svou nevědomostí, vlastně je to stádo ovcí (neříkám že všichni), jdoucí hrdě za svou zemí, ať se děje cokoliv. Děsí mě, co všechno americká vláda tají nejenom svým občanům, ale celému světu. Nejmocnější lidé planety pečlivě schromaždují plány na ovládnutí planety, nepozorovaně a v utajení. Začná to "osvobozením" zemí, kterým Amerika pomohla k demokracii, jaká to ale náhoda, že ve všech těch zemích jsou ropná ložiska... USA je monstrum, je to vlak řítící se kupředu, který čeká, až někdo zatáhne za ruční brzdu. Někdo sem tam v nějakém vagónu za brzdu zatáhne, ale průvodčí na to nebere ohled, rozjede soupravu a ta dále uhání ke své destrukci. Postupně za brzdu tahá víc a víc lidí, snaží se předsvědčit i ostatní, někdy se povede, někdy jsou odehnáni s tím, že vymýšlejí blbosti a že vlak jede tam kam má, že rozhodně nevykolejí. V této době je těžké hledat pravdu, lidé, kteří by nám měli jít příkladem, nám lžou do očí a v hlavě se vysmívají naší bezbranosti.

Dalším problémem je náš vztah k přírodě, tím nechci říct to, abyste si všichni koupili hybridní auta a nejedli u MCDonalda, tím chci říct to, že i vy sami se nechováte k přírodě dobře. Máte přes den zhasnuto až do doby, kdy už je vážně nutné rozsvítit? Vypínáte vodu, při číštění zubů? Nekupujete si nic, co by bylo vyrobeno ze zvířecí kůže a srsti? Pěstujete si vlastní zeleninu a ovoce (i kdybyste si hodili pitomý rajčata do truhliku na balkón), nebo raději zajdete do "krámu" a koupíte to tam? Jezdíte autem i tam, kam byste v pohodě dojeli na kole? Třídíte odpad?
To jsou takové věci, nad kterými nepřemýšlíte, ale když si je začnete uvědomovat, možná že občas odhodíte klíčky od auta a oprášíte v kůlně kolo. Možná že až půjdete s lahví ke koši, řeknete si ,,NE!" a hodíte tu lahev do sáčku na tříděný odpad, který vám leží ve skřínce. Možná, že až si budete číst tento článek, uvědomíte si, že vám úplně zbytečně jede jako kulisa zapnutá televize, a tak ji vypnete. Možná....

Možná, že matce Zemi dojdou nervy a možná, že všechny problémy vyřeší za nás, hezké řešení to ale, z hlediska lidí, rozhodně nebude..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Třídíte doma odpad?

Ano
Tak napůl
Ne

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 15. května 2013 v 8:10 | Reagovat

Nechci do toho nějak rýpat (článek jinak dobrej jako) ale Kryštof Kolumbus objevil Ameriku roku 1942 ? :) To se mi nějak nezdá.

2 Terela ze Saturnu Terela ze Saturnu | Web | 17. května 2013 v 18:27 | Reagovat

[1]: Jejda, prohodila jsem čísla, už je to opravené

3 Lady Distrustful Lady Distrustful | Web | 23. května 2013 v 19:35 | Reagovat

Jsem ráda, že si pár lidí uvědomuje, jak moc nebezpečné je USA.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama