Vyjádření k televizním ovcím

9. května 2013 v 22:54 | Terela |  Zajímavosti
Před přibližně rokem se všichni dá se říci smáli korejcům, že davově bulí kvůli smrti Kin Čong Ila, to že vlastně neměli na vybranou, to už v potaz nikdo nebral. Ale podívejte se na sebe, nebo na lidi ze svého okolí. Zapnou televizi a tam něco říkají o výbuchu, který zabil 3 lidi. Média nám to předhazují ještě 2 týdny po události, vysílají reportáže z místa, rozhovory s lidmi, co oběti znali, ukazují, co se již v minulosti stalo podobného a celá republika tím žije, davově div neoplakávají tu hrůznou tragédii, kterou v televizi pitvají do detailů už několik týdnů.
A já se ptám, nejsou lidé ovečky ve stádě? Nikdo je nenutí oplakávat lidi, které ani neznají, přesto jsou tou tragédií zasaženi. Horší ale je, že v Africe a nejen tam, kdekoliv po světě umírá zbytečně spousta lidí a o těch nikdo neví, ale o klukovi, který skočil z okna, ví celá republika a to jen proto, že ho média vybrala, že ukázala jeho osud, že otravují jeho rodinu dnem i nocí a chějí další šťavnaté informace do televizní reportáže.
Místo soucitu a pochopení je to těžký boj o pikantnosti, které mohou pustit do éteru. Televize vám ukáže, koho litovat a vy ho litujete, televize vám ukáže kdo je dobrý a vy ho máte za dobrého. Nikdy jste se o něj nezajímali a zajímat nebudete, ale ve vašich očích je ten dobrý, sic střílel po vesnici po kočkách, ale pak se jednou nachomítnul k nehodě, pomohl a televize z něj udělá hrdinu. Jenže vy neznáte jeho druhou stránku, tu vám nikdo neukáže a tetka v televizi, ta to taky neřekne, ta ho vychválí do nebes, jaký je to náramný člověk jen proto, že bude v televizi.


Ale taková televize, to je mocný nástroj k manipulaci, co vám řeknou, tomu věříte, nebo snad ne? Napadne vás ověřit si informace, co vám média předkládají? Někdy je tedy lepší televizi vypnout a jít se projít někam do přírody, schodit ovčí roucho a nechat za sebou to stádo, ať si všemu věří.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Distrustful Lady Distrustful | Web | 24. května 2013 v 17:38 | Reagovat

Stejně je to s tím Bostonem jako s New Yorkem.. Na tom je k pláči jenom to, jak nás USA ovládá.
Rozhovor bych s tebou udělala ráda, ale nějak teď vůbec nemám čas, takže se ti ozvu až později. Počítej s tím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama