Červen 2013

500 míst, kde stojí za to být... (III.)

19. června 2013 v 18:33 | Terela |  500 míst, kde stojí za to být...

Jsem celkem rozčílená, tak se z toho potřebuji vypsat, proto tento týden očekávejte více článků než obvykle. Měli jsme jet totiž na vodák, ale ten učitelé, kvůli povodním zrušili, no a teď v pátek začala být Vltava sjízdná, což už rozhodnutí učitelstva nezměnilo. Takže nikam nejedeme, jsme celý týden ve škole,byla jsem u zubaře a ještě máme nějaký problémy ve třídě. Mohla bych si prosím nechat vybuchnout hlavu?
No dobrá, raději vám naservíruji další desítku míst světa..

21. Golden Gate Bridge
GGB je symbolem San Franciska, se svým vzhledem se prostě nedá zapomenout. Ve své době byl technicky naprosto vrcholným dílem, předčil všechny obavy a vydržel veškeré nástrahy přírody a statečně bojuje i s korozí, před kterou ho brání pravidelná dávka barvy.

Postcrossing

19. června 2013 v 13:48 | Terela |  Zajímavosti
Co je to postcrossing? No přeci perfektní možnost, jak si udělat několikrát do měsíce radost a poznat nové lidi. Principem je, že se na stránce http://www.postcrossing.com/ zaregistrujete a pak si vylosujete 5 adres, na které pošlete pohled, když váš pohled dotyčné osobě přijde, zaregistruje, že jí došel a vy získáváte bod, za který si zase někdo vylosuje vás a vám přijde pohled..
Pokud vám dávka 5ti pohledů nestačí, nebo se vám nechce čekat, než pohled od vás dojde a někdo si vás vylosuje, můžete si v této skupině na FB domluvit na výměnu pohledů s někým, koho si vyberete. Dohodnete se, jaké pohledy si pošlete, jestli v obálce nebo ne, jestli nadepsané nebo ne...
Na takovou skupinu potřebujete pár takových typických pojmů
SWAP- výměna
PM - soukromé zprávy (uvadí se v souvislosti, když si vyberete nějaký pohled, tak pokud máte někomu napsat PM, je to, abyste mu napsali zprávu)
May I? Can I? - Můžu mít tento pohled?

Pak se ještě vyplatí, mít nějakou galerii vašich dostupných pohledů, aby si měnící vybral takový, který chce za ten pro vás.
Jinak pokud na pohled budete něco psát, je třeba dobré někam napsat, kolik stupňů Celsia u vás zrovna bylo a nakreslit například mráček, sluníčko... Potom někam do rohu den, kdy jste pohled poslali a také vaše jméno na FB, aby člověk věděl, od koho to je...
Tady jsou první 3 pohledy, co mi přišli
1. Alžírsko
Tassili je jakési místo na Sahaře, patřící mezi památky UNESCO. Pohled přišel od khaledstamps

Závislost na mobilu

12. června 2013 v 16:46 | Terela |  Témata hýbající světem
Tento článek jsem původně vůbec psát nechtěla, ale když jsem čím dál více vnímala to, co lidé v mém okolí neustále dělají, musela jsem to ze sebe dostat. Dřív byl mobil k tomu, abychom si zavolali s tím, s kým potřebujeme mluvit. Ale doba šla dál a brzy začali přicházet první hry na mobil, typu Snake a později se dokonce objevil první barevný displej. Ale ani to nestačilo, přišli první dotykové mobily a nyní tu máme mobily s Androidem a podobnými věcmi (vůbec se o to nezajímám, tak mě kdyžtak opravte, kdyby to bylo jinak) . A právě android je největší problém. Už když začali dotykové mobily, lidé na nich chodili na internet, ale teď, kdo nemá androida, je prostě mimo, jelikož si nemůže zahrát Poua a bůhví, co ještě.