500 míst, kde stojí za to být... (III.)

19. června 2013 v 18:33 | Terela |  500 míst, kde stojí za to být...

Jsem celkem rozčílená, tak se z toho potřebuji vypsat, proto tento týden očekávejte více článků než obvykle. Měli jsme jet totiž na vodák, ale ten učitelé, kvůli povodním zrušili, no a teď v pátek začala být Vltava sjízdná, což už rozhodnutí učitelstva nezměnilo. Takže nikam nejedeme, jsme celý týden ve škole,byla jsem u zubaře a ještě máme nějaký problémy ve třídě. Mohla bych si prosím nechat vybuchnout hlavu?
No dobrá, raději vám naservíruji další desítku míst světa..

21. Golden Gate Bridge
GGB je symbolem San Franciska, se svým vzhledem se prostě nedá zapomenout. Ve své době byl technicky naprosto vrcholným dílem, předčil všechny obavy a vydržel veškeré nástrahy přírody a statečně bojuje i s korozí, před kterou ho brání pravidelná dávka barvy.

22. Copacabana
Co by to bylo za seznam nej míst světa, kdyby na něm nebyla tato legendární 4 kilometry dlouhá pláž? Copacabana je jedním z největších turistických lákadal Rio de Janeira.
23. Tokio
Omlouvám se, jestli někoho urazím, ale musím toto město nazvat městem kýčovitosti, jelikož tak se mi opravdu jeví. Barevná světýlka, všudypřítomné reklamní poutače, oslepující svým jasem. Chaos a masy lidí, jdoucích za vlastním cílem dávají tomuto místu neobyčejnou živelnost a pohyb.
24. Amazonský prales
Dobře, dobře, je pravda, že na to, aby se člověk vydal do pralesa, potřebuje notnou dávku odvahy. Nebezpečná zvířata, nemoci, horko a vyčerpanost, na tomto místě skončil nejeden dobrodruh. Pokud si ale najmete dobrého průvodce, možná vyváznete živi. Né, nebudu vás tady strašit, jelikož tyto ,,plíce světa" nám nechtějí ublížit, to spíše mi ubližujeme jim, ale o tom zase někdy jindy...
25. Telč
Samozřejmě i dnes zavítáme do České Republiky, tentokrát do Telče ( nebo Telči? :D ). Historické jádro tohoto města je od roku 1992 na seznamu UNESCO, i další části města jsou historicky a architektonicky významná, takže je zde na co koukat.
26. Tropical Island
Tropický ráj kousek od Berlína, tak se dá Tropical Island nejlépe popsat. Jedná se o obří komplex zahrnující "moře", pláže, tropické bary, zkrátka si zde užijete, jakobyste byli v Karibiku. Je to ideální místo pro milovníky vody, kteří zde na pár dní zakotví.
27. Abbey Road
Toto místo je spíše symbolické, ale neméně zajímavé, než ostatní. Právě zde Beatles vyfotili svou legendární fotku, na níž přecházejí Abbey Roadský přechod. A lidé na tento přechod jen tak nezapomenou, jelikož na něm i desítky let po Beatles vznikají fotky, inspirované ,,brouky".
28. Chrám Vasila Blaženého
Mekka barevnosti, asi tak bych pojmenovala tento ruský květ z Moskvy. Přijde mi jako pohádkový dort k narozeninám, plný šlehačky, krémů, čokolády a lentilek. Ve skutečnosti je to obyčejná, no obyčejná, stavba, jež je pro Moskvu a vlastně celé Rusko typická.
29. Guggenheimovo muzeum v Bilbau
V dnešním díle nesmím zapomenout na jeden div techniky, tentokrát toto důkladně promyšlené muzeum. Když tenkrát toto muzeum chtěli stavět, nepřáli si nic obyčejného, nýbrž vrchol extravagance a netradičnosti. No musíte uznat, že podobné muzeum nikde jinde nenajdete.. (Jinak opět doporučuji jeden z dílů Technických souvislostí s Richardem Hammondem.)
30. Taj Mahal
A ikdyž jsem dnes napsalo slovo typický už asi 100x, bohužel se mu znovu nevyvaruji. Taj Mahal je totiž typickou stavbou Indie a má nezaměnitelný vzhled. Jedná se vlastně o pomník, jež nechal postavit tehnejší indický mogul na památku své zemřelé ženy. Nyní je to jedna z nejnavštěvovanějších a nejvyhledávanějších památek na Zemi..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama