Postcrossing

19. června 2013 v 13:48 | Terela |  Zajímavosti
Co je to postcrossing? No přeci perfektní možnost, jak si udělat několikrát do měsíce radost a poznat nové lidi. Principem je, že se na stránce http://www.postcrossing.com/ zaregistrujete a pak si vylosujete 5 adres, na které pošlete pohled, když váš pohled dotyčné osobě přijde, zaregistruje, že jí došel a vy získáváte bod, za který si zase někdo vylosuje vás a vám přijde pohled..
Pokud vám dávka 5ti pohledů nestačí, nebo se vám nechce čekat, než pohled od vás dojde a někdo si vás vylosuje, můžete si v této skupině na FB domluvit na výměnu pohledů s někým, koho si vyberete. Dohodnete se, jaké pohledy si pošlete, jestli v obálce nebo ne, jestli nadepsané nebo ne...
Na takovou skupinu potřebujete pár takových typických pojmů
SWAP- výměna
PM - soukromé zprávy (uvadí se v souvislosti, když si vyberete nějaký pohled, tak pokud máte někomu napsat PM, je to, abyste mu napsali zprávu)
May I? Can I? - Můžu mít tento pohled?

Pak se ještě vyplatí, mít nějakou galerii vašich dostupných pohledů, aby si měnící vybral takový, který chce za ten pro vás.
Jinak pokud na pohled budete něco psát, je třeba dobré někam napsat, kolik stupňů Celsia u vás zrovna bylo a nakreslit například mráček, sluníčko... Potom někam do rohu den, kdy jste pohled poslali a také vaše jméno na FB, aby člověk věděl, od koho to je...
Tady jsou první 3 pohledy, co mi přišli
1. Alžírsko
Tassili je jakési místo na Sahaře, patřící mezi památky UNESCO. Pohled přišel od khaledstamps


2. Čína
Druhý pohled mi přišel z Číny. Na pohledu je vyobrazený Nanjing a odesílatel píše, že je to velmi krásné místo. Pohled přišel od Danniho Zhenga.
3. Německo
Číslo 3 přišlo z Německa. Pisatelka píše, že jí je 26 a žije se psem Bobbym nedaleku od lesa v 3pokojovém apartmánu. Přišlo od Julii PapeTak co, zkusíte Postcrossing také?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pohled vs. Email?

Pohled
Email

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama