Závislost na mobilu

12. června 2013 v 16:46 | Terela |  Témata hýbající světem
Tento článek jsem původně vůbec psát nechtěla, ale když jsem čím dál více vnímala to, co lidé v mém okolí neustále dělají, musela jsem to ze sebe dostat. Dřív byl mobil k tomu, abychom si zavolali s tím, s kým potřebujeme mluvit. Ale doba šla dál a brzy začali přicházet první hry na mobil, typu Snake a později se dokonce objevil první barevný displej. Ale ani to nestačilo, přišli první dotykové mobily a nyní tu máme mobily s Androidem a podobnými věcmi (vůbec se o to nezajímám, tak mě kdyžtak opravte, kdyby to bylo jinak) . A právě android je největší problém. Už když začali dotykové mobily, lidé na nich chodili na internet, ale teď, kdo nemá androida, je prostě mimo, jelikož si nemůže zahrát Poua a bůhví, co ještě.

Ale teď přichází právě to, co je tím problémem. Když se člověk dnes podívá do nějaké třídy na prvním stupni, je v ní nebývalé ticho, jako kdyby ty děti ani nezlobili, možná by ale člověk byl raději, kdyby zlobili, než aby celá třída seděla u mobilů. Děcka ve 3. třídě nevydrží bez Facebooku 2 hodiny, takže to musí dohnat o přestávkách alespoň na mobilu. Ale není mobil za třeba 4000,- až moc drahá hračka pro dítě? Neměl by mít takový mobil někdo, kdo ho potřebuje? Například někdo, kdo si rychle zkontroluje emaily v autobuse, nebo s tím mobilem zkrátka potřebuje dělat něco, co s obyčejným nejde? Děti nevyužívají snad ani 80% všech funkcí telefonu, jež výrobci vymysleli, jelikož ty funkce nepotřebují, ale rodiče jim ty funkce zaplatí společně s kupní cenou přístroje. Navíc dítkám každý měsíc platí tučné sumy za paušál, nebo každých 14 dní kupují kredit, protože dcerunka musí mít internet v mobilu. Jo a bych nezapomněla, ti co mají rozumné rodiče a nemají mobil žádný, nebo nějaký obyčejní,což dle mého názoru malém udítěti stačí na komunikaci s rodiči, ti jsou hned za socky a podobně, jelikož nemají androida.

Ale nebuďme jen u malých dětí, které hrají na mobilu jen hry a občas s ním volají. I u nás ve třídě samozřejmě androidy jsou. Jako proč ne, ale proč mít mobil za 8000,- jen kvůli tomu, že místo přestávek budu čučet na mobil a ,,čekovat fejsbučik"?
Ale to máte vidět co ty lidi dělají, jdeme třeba kreslit o výtvarce ven a oni, místo místa, kde by měli nejlepší rozhled na kresbu, hledají plac, kde jim půjde chytit WIFIna. Potom jsou celé 2 hodiny na ,,asku, insťáku, fejsu" atp. , rychle počmárají papír, aby na něm něco bylo a jdou zase do školy. Tam zjistí, že tam není WIFIna, tak zaplatí 24,- operátorovi a jsou na placeném internetu...

A pak je to věc sama o sobě, Instagram. Dodnes jsem nepochopila jeho úplný význam. Je to prostě stránka, kam lidé dávají nekvalitní fotky, toho co právě dělají a tváří se, jací jsou ,,SWAGeři" atd, že pověsili na ,,insťák" fotku toho, jak byli na pizze. Vážení přátele, nikdy mě nezajímalo co jíte ani když jste o tom psali na facebook, myslíte si, že kvůli vám budu chodit na nějakou pitomou stránku, abych se koukla na nekvalitní, hnusnou, rádoby zajímavou fotku? A že to většinou jsou nekvalitní fotky, jelikož mobily prostě nedisponují pořádnými fotoaparáty, takže se na ,,insťáku" objevují samé autoportréty, fotky jídla a prostě fotky všeho, co zrovna děláte, které stojí opravdu za nic. Nechtěli byste si fotit i svoje, s odpuštěním, hovna??

A poprosím nezapomeňte mi napsat, že jen zavidím, protože na takovej mobil nemám, díkes... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte chytrý telefon?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama