Únor 2014

9/11 v číslech

22. února 2014 v 16:29 | Terela |  Konspirační teorie
Tento text jsem objevila zde->http://le-meilleur.blog.cz/ a myslím si, že stojí za to, si ho přečíst, proto ho s vámi budu sdílet.
Jedná se o další dílek do konspirační teorie o 11. září a víte co? Ono to dáva vážně smysl!
Opravdu stojí za to si to
přečíst...

New York City má 11 písmen.

Afghanistan má 11 písmen.

Ramsin Yuseb (terorista, který už roku 1993 hrozil zničením "dvojčat"
WTC) má 11 písmen

George W Bush má rovněž 11 písmen.

Mohla by to být dobrá náhoda. Ale bude to ještě lepší:

1. New York je jedenáctý stát USA
2. první letadlo, které vlétlo do dvojčat, mělo číslo letu 11
3. v tomto letu bylo 92 pasažérů. 9+2=11
4. Let číslo 77, druhé letadlo, které vlétlo do dvojčat, měl 65
pasažérů 6+5=11
5. tragédie se stala 11 září. Neboli jak se nyní označuje 9/11,
9+1+1=11
6. toto datum odpovídá telefonímu číslu amerických záchranných
jednotek 911. Opět 9+1+1=11 to nebude náhoda.?!

Čti dál a více přemýšlej:

7. v letadlech bylo dohromady 254 obětí. 2+5+4=11
8. 11. září je 254 den v kalendáři. opět 2+5+4=11
9. bombový atentát v Madridu se stal 3.11.2004. 3+1+1+2+4=11
10. tato tragédie se stala přesně 911 dní po atentátu na dvojčata WTC a
zase 911, zase 9/11, zase 9+1+1=11

Teď to ale začne bejt pořádně strašidelný:
otevři si Word a udělej následující:

-napiš velkými písmeny Q33 NY (což je číslo letadla, které jako první
vlétlo do dvojčat)

-označ tyto písmena, změň velikost písma na 48 a typ písma na
Wingdings

Tak co, jak je po těle?

Budeme zase číst?

4. února 2014 v 22:04 | Terela |  Zajímavosti
Dnešní doba se přesunula na internet. Po internetu lidé prožívají lásku, poznávající nové lidi, hádají se s ostatními, ukazují světu, že tady jsou. Když už ale všechno děláme na síti, proč děti i nečtou na internetu? Dříve teenageři zažívali lásku, poznávali nové lidi, hádali se a četli knížky v reálu, dnes však poslední položku, tedy knihy, vypustili. Pokud tedy všechno potřebují mít digitalizované, knihy v el. podobě tu přeci také jsou! (Já dávám přednost tištěným, ale tu jde o princip.)
Založila jsem si tedy ask.fm a udělala jsem takový malý průzkum, kde jsem se lidí ptala, kolik knížek měsíčně přečtou.
Celkově jsem dostala odpovědi od 30 lidí jež dohromady přečtou 16,3 knih měsíčně, což je zhruba půl knihy na osobu. Za předpokladu, že průměrná kniha, co lidé ve věku cca 15 let čtou, má nějakých 250 stran, dá se předpokládat, že takový člověk přečte 125 stran knih měsíčně. Můžeme tedy říct, že patnáctiletí lidé jsou na úrovni četby Klubu záhad od Thomase Breziny, jež louskají nějaká děcka i v 8mi letech a to nejeden díl měsíčně.
Jako OK, nemám problém, když lidé nečtou, proto, že nemají čas, jelikož pracují, starají se o děti, zvířata, či cokoliv jiného potřebného, ale vážně se ve mě vaří krev, když jsou lidé raději na facebooku, asku a podobně a nic tím nezískávají. Samozřejmě něco jiného jsou blogeři, jelikož ti vytvářejí nějakou hodnotu pobytem na internetu, ale když je člověk 5 hodin na internetu a dělá úplný kulový, ach to mě dokáže naštvat.
Vlastně čtení je taková činost, za kterou bychom se měli stydět, jelikož to dělali naše babičky a dědové, takže to už dnes nefrčí. Když jsem se tedy zeptala na otázku kolik knížek člověk přečte, měla jsem se ještě cítit zahanbeně, co mě to vůbec napadá za kravinu, ptát se na čtení v této supermoderní době.
Ale já pevně doufám, že se zase vrátíme ke čtení, ano spousta lidí v mém věku čte, ale dost jich ubývá, musíme se tedy spolehnout na světové bestsellery jako je Stmívání, jelikož ty dokážou dostat mladé lidi ke knihám, sic to není čtení bůhvíjaké, ale pořád je to kniha..

500 míst, kde stojí za to být... (IV.) Královský speciál

4. února 2014 v 21:59 | Terela |  500 míst, kde stojí za to být...
Ahoj lidi, rozhodla jsem se oživit naší pětistovku míst i pár speciály, jež budou vždy obsahovat namísto 10ti míst pouze 5 míst a to vždy na určité téma. Navíc si budete moci napsat do komentářů návrhy na nové speciály a já si možná vyberu i váš nápad. Dnes se podíváme do Velké Británie, ukážeme si nejkrásnější, nejzajímavější a celkově nej místa tohoto království.

31. Stonehenge
Tyto menhiry zná snad každý na světě. Jedna se o pískovcovou megaliktickou stavbu, jejíž původní využití není dodnes 100% známo. Stavba tohoto monumentu musela být natolik náročná (stěhování obřích pískovců desítky kilometrů), že nemohla mít zanedbatelný význam. Nejomýlanějšími dohady jsou ty, že to bylo místo pro uctívání bohů, astronomická observatoř nebo že to sloužilo k lébě nemocných a zraněných.
Stonehenge patří k nejnavštěvovanějším místům Británie, toto mystérium láká lidi ze všech koutů nejen Evropy, ale vlastně celého světa.