500 míst, kde stojí za to být... (IV.) Královský speciál

4. února 2014 v 21:59 | Terela |  500 míst, kde stojí za to být...
Ahoj lidi, rozhodla jsem se oživit naší pětistovku míst i pár speciály, jež budou vždy obsahovat namísto 10ti míst pouze 5 míst a to vždy na určité téma. Navíc si budete moci napsat do komentářů návrhy na nové speciály a já si možná vyberu i váš nápad. Dnes se podíváme do Velké Británie, ukážeme si nejkrásnější, nejzajímavější a celkově nej místa tohoto království.

31. Stonehenge
Tyto menhiry zná snad každý na světě. Jedna se o pískovcovou megaliktickou stavbu, jejíž původní využití není dodnes 100% známo. Stavba tohoto monumentu musela být natolik náročná (stěhování obřích pískovců desítky kilometrů), že nemohla mít zanedbatelný význam. Nejomýlanějšími dohady jsou ty, že to bylo místo pro uctívání bohů, astronomická observatoř nebo že to sloužilo k lébě nemocných a zraněných.
Stonehenge patří k nejnavštěvovanějším místům Británie, toto mystérium láká lidi ze všech koutů nejen Evropy, ale vlastně celého světa.32. Tower Bridge
Prahá má Karlův most, Londýn má Tower Bridge, který je v porovnání s Karlovým mostem mladší, avšak i za tak krátkou dobu se mu podařilo stát se jedním ze symbolů Londýna. V druhé polovině 19. století bylo potřeba postavit most přes řeku Temži, který by nenarušil lodní dopravu. Nakonec byl vybrán kontroverzní nápad, obhajující stavbu mostu zvedacího. Dříve nemyslitelný nápad je dnes technickým šperkem, jež září na řece Temži a láká nejednoho fotografa, aby si ho vyfotil.

33. Tate Gallery
Jedna se o 4 britské galerie Tate Britain, Liverpool, St. Ives a Modern. Můžete zde vidět téměř 60 tisíc exponátů, mezi než se řadí plátna, grafiky či sochy.Nejoblíbenější ze všech 4 galerií je asi Tate Modern, jež nabízí nový pohled na umění, jemuž někteří tleskají a někteří ho označují za zbytečné. Pokud jste otevřeni něčemu novému a nebráníte se modernímu pohledu na svět, je pro vás tate Modern jako stvořená.
34. Westminsterský palác
Wesminsterský palác, kde se schází parlament Spojeného království, společně s vysokou věží, Big Benem, patří mezi nejznámější symboly Londýna. Big Ben, neboli Velký zvon, patřil ve své době mezi největší hodiny na světě a i dnes svou ohromností dokáže uchvátit nejednoho návštěvníka Londýna.

35. Legoland
A na závěr jedno z míst, které rozzáří oči hlavně dětem, Legoland. No řekněte, kdo z vás si alespoň jednou nepřál do Legolandu jet? Já jsem si jako malá přála vždy přála k Vánocům od Ježíška Lego, no nevím proč, ale vždycky jsem dostala bárbínu, takže jet do Legolandu, to by pro mě asi bylo naprosto bombastické :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V Království chci navštívit....

Stonehenge 100% (1)
Tower Bridge 0% (0)
Tate Gallery 0% (0)
Westminsterský palác 0% (0)
Legoland 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama