Budeme zase číst?

4. února 2014 v 22:04 | Terela |  Zajímavosti
Dnešní doba se přesunula na internet. Po internetu lidé prožívají lásku, poznávající nové lidi, hádají se s ostatními, ukazují světu, že tady jsou. Když už ale všechno děláme na síti, proč děti i nečtou na internetu? Dříve teenageři zažívali lásku, poznávali nové lidi, hádali se a četli knížky v reálu, dnes však poslední položku, tedy knihy, vypustili. Pokud tedy všechno potřebují mít digitalizované, knihy v el. podobě tu přeci také jsou! (Já dávám přednost tištěným, ale tu jde o princip.)
Založila jsem si tedy ask.fm a udělala jsem takový malý průzkum, kde jsem se lidí ptala, kolik knížek měsíčně přečtou.
Celkově jsem dostala odpovědi od 30 lidí jež dohromady přečtou 16,3 knih měsíčně, což je zhruba půl knihy na osobu. Za předpokladu, že průměrná kniha, co lidé ve věku cca 15 let čtou, má nějakých 250 stran, dá se předpokládat, že takový člověk přečte 125 stran knih měsíčně. Můžeme tedy říct, že patnáctiletí lidé jsou na úrovni četby Klubu záhad od Thomase Breziny, jež louskají nějaká děcka i v 8mi letech a to nejeden díl měsíčně.
Jako OK, nemám problém, když lidé nečtou, proto, že nemají čas, jelikož pracují, starají se o děti, zvířata, či cokoliv jiného potřebného, ale vážně se ve mě vaří krev, když jsou lidé raději na facebooku, asku a podobně a nic tím nezískávají. Samozřejmě něco jiného jsou blogeři, jelikož ti vytvářejí nějakou hodnotu pobytem na internetu, ale když je člověk 5 hodin na internetu a dělá úplný kulový, ach to mě dokáže naštvat.
Vlastně čtení je taková činost, za kterou bychom se měli stydět, jelikož to dělali naše babičky a dědové, takže to už dnes nefrčí. Když jsem se tedy zeptala na otázku kolik knížek člověk přečte, měla jsem se ještě cítit zahanbeně, co mě to vůbec napadá za kravinu, ptát se na čtení v této supermoderní době.
Ale já pevně doufám, že se zase vrátíme ke čtení, ano spousta lidí v mém věku čte, ale dost jich ubývá, musíme se tedy spolehnout na světové bestsellery jako je Stmívání, jelikož ty dokážou dostat mladé lidi ke knihám, sic to není čtení bůhvíjaké, ale pořád je to kniha..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luczynka Luczynka | E-mail | Web | 4. února 2014 v 22:57 | Reagovat

Achjo, mluvíš mi z duše. Když se nás profesorka na začátku třeťáku zeptala, kdo ve třídě čte, co jsme přečetli o prázdninách, zvedla jsem ruku jen já a ještě jedna holka. Z 30 lidí 2 lidi čtou. Dva lidi byli schopný přečíst nějakou knížku/y za 2 měsíce.
Když jsem se přihlásila, viděla jsem na mě pohledy všech a viděla jsem v těch pohledech takový to "ježiš, ta je trapná".
Neříkám, že každej musí číst literaturu 19.-20.století, hodně věcí mě z toho taky nebaví, ale přece i teď, ve 21.století existuje TAKOVEJCH SKVĚLEJCH autorů a je to úplně o něčem jiným. Proč si nepřečtou třeba něco, co bylo zfilmovanýho, když milujou film? Když už nic jinýho.
Asi budu vždycky "jiná" a radši si přečtu knížku, než abych trávila úplně zbytečný hodiny na ask.fm

2 MaikelE MaikelE | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:05 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama