500 míst, kde stojí za to být...

500 míst, kde stojí za to být... (IV.) Královský speciál

4. února 2014 v 21:59 | Terela
Ahoj lidi, rozhodla jsem se oživit naší pětistovku míst i pár speciály, jež budou vždy obsahovat namísto 10ti míst pouze 5 míst a to vždy na určité téma. Navíc si budete moci napsat do komentářů návrhy na nové speciály a já si možná vyberu i váš nápad. Dnes se podíváme do Velké Británie, ukážeme si nejkrásnější, nejzajímavější a celkově nej místa tohoto království.

31. Stonehenge
Tyto menhiry zná snad každý na světě. Jedna se o pískovcovou megaliktickou stavbu, jejíž původní využití není dodnes 100% známo. Stavba tohoto monumentu musela být natolik náročná (stěhování obřích pískovců desítky kilometrů), že nemohla mít zanedbatelný význam. Nejomýlanějšími dohady jsou ty, že to bylo místo pro uctívání bohů, astronomická observatoř nebo že to sloužilo k lébě nemocných a zraněných.
Stonehenge patří k nejnavštěvovanějším místům Británie, toto mystérium láká lidi ze všech koutů nejen Evropy, ale vlastně celého světa.

500 míst, kde stojí za to být... (III.)

19. června 2013 v 18:33 | Terela

Jsem celkem rozčílená, tak se z toho potřebuji vypsat, proto tento týden očekávejte více článků než obvykle. Měli jsme jet totiž na vodák, ale ten učitelé, kvůli povodním zrušili, no a teď v pátek začala být Vltava sjízdná, což už rozhodnutí učitelstva nezměnilo. Takže nikam nejedeme, jsme celý týden ve škole,byla jsem u zubaře a ještě máme nějaký problémy ve třídě. Mohla bych si prosím nechat vybuchnout hlavu?
No dobrá, raději vám naservíruji další desítku míst světa..

21. Golden Gate Bridge
GGB je symbolem San Franciska, se svým vzhledem se prostě nedá zapomenout. Ve své době byl technicky naprosto vrcholným dílem, předčil všechny obavy a vydržel veškeré nástrahy přírody a statečně bojuje i s korozí, před kterou ho brání pravidelná dávka barvy.

500 míst, kde stojí za to být... (II.)

26. května 2013 v 13:20 | Terela

Opět přináším 10 míst, které byste měli alespoň jednou za život vidět.

11.Centralia
Jedno z nejznámějších měst duchů. Najdete ho v USA, přesněji v Pensylvánii. Město žilo těžkou uhlí, v roce 1962 ale podzemní ložiška zachvázil požár a doposud se ho nepodařilo uhasit. Podle odhadů prý bude pod městem hořet ještě 250 let! Obyvatelé byli přesunuti jinam, když začali ze země utíkat jedovaté splodiny. Centralia se tedy stala městem duchů, jež ještě desítky let nikdo obývat nebude.

500 míst, kde stojí za to být... (I.)

21. května 2013 v 19:28 | Terela
Pozemšťané, žijete na Zemi a už chcete cestovat do vesmíru? Vždyť jste ani nebyli na těch nejkrásnějších místech vaší planety a už chcete dál. Někteří z vás ani pořádně neznají pořádně českou zemi a chtěli by na Mars. Ale vždyť u vás je tak krásně! Pojud potřebujete důkaz, nemám pro vás jen jeden, ale hned 500 důkazů s tím, že si i já sama vždy označím místa, na kterých už jsem byla. Schválně jestli se tento rok podívám alespoň na 50 míst z mého seznamu.

1.Aral Sea
Číslem jedna na mém seznamu je rozhodně Aralské jezero. Vlastně si tam přeji jet už od minulého roku, když jsem zjistila, že něco takového na Zemi existuje. Pokud nevíte, o co se jedná TADY je můj článek
 
 

Reklama