články

Co nabízíš, pacholíčku?

21. října 2013 v 18:40 | Terela
Přestože my ještě nebylo 18 a nemám volební právo, dost často se o politice alespoň vyjadřuji, ikdyž většinou negativně. Zastávám názor, že každý by měl mít alespoň základní přehled o tom, co se zrovna na hradě děje a sama se tím také řídím. Momentálně republikou otřásají volby do poslanecké sněmovny. No a z všudypřítomných billboardů, div neslibujících víno z vody, z kampaní v novinách, či z televize je mi s odpuštěním zle.
Žádná korupce, nižší daně, vyšší platy, lepší život a snadnější podnikaní, tyto hesla nás obtěžují při každé cestě autem, podbízivé slogany linoucí se z hlasitých reklam nabízejí barevnou budoucnost, z praxe ale vím, že například barevná zvířata dávají pestrostí najevo svou jedovatost, je to tak i u volebních kampaní? Čím více barevné představy, tim více jedovatá realita?
Milá slůvka, kázeň a naslouchání lidu před volbami, dělají ze všech politických stran svatoušky, jež by si zasloužili hlasy občanů, ale po volbách se ze sloganů nižší daně a vyšší platy stávají vyšší daně a nižší platy, ze žádné korupce se stáva korupce kam se podíváš, skoro mi přijde, že žijeme v Kocourkově, jelikož cokoliv, co z úst vyřkne politik, je ve skutečnosti přesným opakem.
A tak si říkám, že až budu volit, nebudu volit ty, kteří slibují nemožné, ale ty, co neslibují nic, jelikož se nám alespoň nevysmívají do očí. Budu volit ty, kteří nemají billboard na každém druhém kilometru dálnice, kterou jen tak mimochodem ani nejsou schopni opravit. Nebudu plýtvat hlasy pro krásné, ale nesplnitelné ideály, ale raději se smířím s pravdou a nebudu věřit "donkichotským" plánům těch nahoře, jelikož se z nich stejně nic nesplní, alespoń ne ze dne na den.
 
 

Reklama

Rubriky